SPORT ÉS LÉLEK

Sport-pszichoterápiás Egyesület

Közösségi oldalaink:

Hiszünk abban, hogy minden ember jobb és nagyobb eredmény elérésére képes, ha élete és személyisége egymással harmóniában működik. A sportban természetesen gyakran adódnak olyan helyzetek, amikor az ember egészségének védelme szembe kerül sportbeli eredményességével. Valljuk, hogy az előbbi ellentét nem feloldhatatlan, sőt lelki egészségünk érdekében fel is kell oldani a látszólagos ellentmondást.

Hitvallásunk ezért, hogy közös érdekünk minél szélesebb körben olyan, a sportot érintő kollektív tudatállapot elősegítése, ahol egy szintre kerülnek a résztvevők, az egészség és a eredményesség szempontjai. Ezáltal az egyén szintjén  a sportoló kiemelkedő személyiségfejlődésének köszönhetően, olyan fokú és minőségű tudatosság és lelkiállapot  valósulhat meg, amely által saját magával és támogatói környezetével összhangban, önmaga lesz képes az életét érintő legfontosabb kérdésekben a legideálisabb döntések meghozatalára.

Boronyai Zoltán a Kossuth Rádióban képviselte a Sport és Lélek Egyesületet - 10:35-től: 

Mi történik, amikor egy szülő annyival intéz el egy gyermekének fájdalmas helyzetet, hogy "katonadolog"? Milyen, generációs különbségekből adódó mintákat hozhatunk a szüleinktől a gyereknevelés terén? Hogyan viselkedhetünk olyan helyzetekben, amelyekből legszívesebben azonnal szabadulnánk? Miért hajlamosító tényezők egyes sportágak az evészavarok kialakulásában? 

Dr. Csenki Laura, egyesületünk szakmai vezetője, érzelemszabályozásról, evészavarokról, családról, teljesítményről, sportról, az evészavarok kezelésének aktuális szakmai kérdéseiről nyilatkozott a Csak ha érdekel podcast júliusi adásában.

Pálvölgyi Ágnes alelnök a Pécs TV-ben az agresszióról beszélt:

Az agressziónak sok megjelenési formája van – a beazonosítása éppen ezért nem is olyan egyszerű. Lehet fizikai, lehet lelki, verbális – történhet ez aktív támadással és passzív módon is. Irányulhat a másik ember ellen, de akár saját magunkkal szemben is tudunk ártalmasan viselkedni. A versenysport az egyik olyan területe az életünknek, ahol megjelenik az erőszak - a testi közelség és a teljesítménykényszer ugyanis sokszor kényes határok átlépését eredményezi. – mondják a szakemberek. Indulat és az indulataink kezelése a mai témánk. 

OLIMPIAI TITKOK

Izgatottan várjuk az olimpiai beszámolót egyesületünk elnökétől, Goschi Gabitól, akit az Aranygép repített haza Párizsból. Még egy rövid ideig hagyjuk, hogy kipihenje az út fáradalmait, utána azonban minden inspiráló részletet, közhasznú pletykát és szakmai bravúrt megoszt velünk, pártoló tagokkal, szeptember 26-án, 18:00 órától. 


Egyesületünk alelnöke, Pálvölgyi Ágnes a Pécs TV-ben adott gyakorlati útmutatásokat edzőknek és sportolóknak a pszichodinamikai folyamatokról: miképp érhető el az, hogy a teljesítménykényszer pozitív személyiségfejlődés mellett hozzon eredményeket? Van-e közös nyelv a pszichológia és a sport között?

A II. Magyar Sportpszichológiai Konferencián átfogó anyagot készített a Hír TV az egyesületi munkánkról.

"Több ezer Milák Kristóf van, csak nem szerzünk róla tudomást. Talán itt az idő, hogy ezt is újragondoljuk: az eredményelvárást. Bármilyen számsor csillog a sportolók neve mellett, ők akkor sem egyenlők az eredményeikkel!" - Goschi Gabriella a Sport és Lélek Egyesület elnöke, a férfi vízilabda válogatott sportpszichológusa volt Szegő Tibornál a Sportrádióban, egy igencsak elgondolkodtató beszélgetésen. 

Gundel Takács Gábor

Az I. Magyar Sportpszichológiai Konferencia moderátoraként segítette munkánkat

Az I. Magyar Sportpszichológiai Konferencia résztvevői: sportolók, edzők, pszichológusok, szülők és tanárok

Goschi Gabriella

Az I. Magyar Sportpszichológiai Konferencia egyik előadója és az egyesület elnöke